“Mums vajadzētu uzskatīt par zaudētu ikvienu dienu, kad mēs neesam dejojuši kaut vienu reizi” -Frīdrihs Nīče-

 

BIODANZA ir ielūgums uz dzīvi!

“Biodanza ir vairāk nekā zinātne, jo sniedz jaunas zināšanas par dzīvi un dzīvību”, teicis šīs metodes idejas autors psihologs, zinātnieks un mākslinieks prof.Rolando Toro Araneda (1924 - 2010)

No visām terapijām un personības attīstības metodēm, kuras esmu pieredzējusi un izmēģinājusi, manuprāt, biodanza ir vispusīgākais un harmoniskākais veids. Tās dziedinošā iedarbība jūtama pēc katras nodarbības - tā palīdz atbrīvoties no ikdienas stresa, senu traumu pieredzes blokiem, izdzīvot daudzveidīgas emocijas, sajust savu dzīves spēku un savienoties ar katrā no mums mītošo dabisko dzīvotprieku!

Ieklausoties sevī, savās emocijās un vajadzībās un tās akceptējot, sākam spēt veidot drošas un elastīgas attiecības ar apkārtējo pasauli. Patiesībā, daudzas zināšanas mums ir tikai "jāatceras", jo mūsu ķermenis jau darbojas pēc biocentriskā principa - dzīves centrā ir dzīvība. Rūpēties par savu dzīvību un laimīgu dzīvi ir mūsu pašu uzdevums!

Ieguvumi, ko sniedz regulāras Biodanza nodarbības:

  • - Iespēju vispusīgi izkustēties
  • - Mazināt stresu un spriedzi (meditācija caur kustību un deju)
  • - Atjaunot saikni starp ķermeni, prātu un jūtām
  • - Paaugstināt pārliecību par sevi, stiprināt identitāti
  • - Vairot dzīves spēku un dzīvesprieku
  • - Atklāt savus iedzimtos potenciālus un talantus
  • - Izveidot patiesas attiecības ar sevi un citiem
  • - Palīdz vienkārši justies labāk savā ikdienā

BIODANZA tulkojumā nozīmē: BIOS - dzīve, dzīvība; DANZA - jēgpilna kustība, deja.

Veselība ir fiziska, emocionāla, sociāla labizjūta (pēc pasaules veselības organizācijas, PVO). Biodanza metodoloģijā uzsver arī garīgās labizjūtas nozīmi, jo visi četri faktori ir vienlīdz svarīgi.

Biodanza mērķis ir uzlabot cilvēku dzīvi un radīt iekšēja līdzsvara izjūtu, kas iespējams caur kustībām sasniedzot gan fizisku, gan emocionālu apzinātību. Biodanza metodoloģija ir balstīta zinātnē – bioloģijā, bioķīmijā, fizioloģijā, kinezioloģijā, psiholoģijā, antropoloģijā, kā arī mākslā un mūzikas semantikā.

Pētījumi, kas veikti medicīnā un psiholoģijas zinātnēs liecina, ka pozitīvs kontakts un jūtīgi pieskārieni pazemina asinsspiedienu un nomierina sirds ritmu, pazemina stresa hormona kortizola izdalīšanos un paaugstina hormona oksitocīna, tā saucamā “mīlestības hormona”, līmeni.

Biodanza iedarbība ir vienkārša, tieša un tūlītēja, pie tam, katra nodarbība sniedz jaunas atziņas un iedvesmu dzīvei.

Profesors R.Toro savas radītās metodes attīstīšanai un pilnveidošanai veltījis vairāk kā 40 sava mūža gadus un līdz pat sava mūža nobeigumam viņš turpināja mācīt biodanza metodi ceļojot pa daudzām pasaules valstīm. Viņa radītajai metodei ir daudz sekotāju un skolnieku, kuri turpina profesora iesākto darbu.

Kā notiek nodarbība 

Nodarbībās izmanto īpaši atlasītu mūziku no visas pasaules, pētījumos pārbaudītus paša autora veidotus kustību vingrinājumus, radošu deju un cilvēcisku satikšanos. Nodarbības sniedz drošu un atbalstošu vidi, kur saudzīgi atraisīt savus iekšējos potenciālus, neatklātās radošās spējas un gūt jaunu pozitīvu pieredzi savai dzīvei.

Nodarbība sākas ar apm. 30 min. sarunas daļu. Tad seko kustību daļa - tās sākumā ķermenis tiek aktivizēts caur simpātisko nervu sistēmu. Nodarbības vidusdaļā mūzika ir lēnāka, relaksējoša un atbilstoši kustību vingrinājumi, lai gribai nepakļautā, veģetatīvā nervu sistēma tiktu noskaņota mierīgā līdzsvarā. Nodarbības turpinājumā pakāpeniski notiek aktivizācija un nodarbību beidzam ar aktivizējošu mūziku un noslēdzošo apli.

Ik nodarbībā, jeb vivencijā (tulkojumā no spāņu val - emocionāla pieredze, pārdzīvojums šeit un tagad) vienlaikus darbojas vairāki dziedinošie faktori – gan mūzika, gan daudzveidīgas kustības ar iespēju izpaust un sajust pašam sevi, gan sadarbība un mijiedarbība starp grupas dalībniekiem. Caur emocionāli piesātinātu pieredzi, strādājot ar identitāti un regresiju, apziņā un zemapziņā veidotais uzvedības modelis tiek virzīts attīstošā pozitīvā virzienā: piemēram, prieka aizliegumu pārvēršot dzīvespriekā, ierobežotības izjūtu – uzticībā, bailes – mīlestībā, u.tt.

Kas nepieciešams, lai piedalītos: kustībām ērts apģērbs, kājas labāk basas vai neslīdošās zeķītēs. Noderēs dzeramais ūdens.

 

BIODANZA® ir reģistrēta kā preču zīme un to aizsargā Starptautiskais Biocentriskais Fonds: International Biocentric Foundation IBF http://www.biodanza.org/en/

Par metodi var lasīt arī šeit: http://biodanzalatvia.lv/lv/biodanza-metode