“Pirms domā, sāc dejot. Tā ir dabiskā kārtība.” Semjuels Bekkets

 

Mani sauc Kristiāna Kalniņa. Kopš sevi atceros, man vienmēr ir paticis dažādos veidos izzināt, vērot, sajust, sadzirdēt apkārtējo pasauli, klausīties reālu cilvēku reālus dzīvesstāstus. Manuprāt, patiesa interese, vieglums un prieks ir būtiskākās ceļazīmes, caur kurām sazinās mūsu ķermenis un zemapziņa. Un uztveres jūtīgums un sevis pieņemšana sniedz patiesu brīvības izjūtu un drosmi uzticēties dzīvē notiekošajam.

Es ticu, ka ikvienā cilvēkā ir ielikts potenciāls būt laimīgam un dzīvot dzīvi sev vislabākajā veidā. Taču ikviena cilvēka dzīvē ir arī faktori, kuru dēļ reizēm jūtamies apmaldījušies un nezinam, kā dzīvot tālāk. Šobrīd ir pieejami daudzi palīdzoši veidi, kā uzlabot savu dzīvi, kā atrast ceļu pie sevis, tikai jāatrod savējais!

Profesionālais ceļš: mana pirmā profesija ir bērnu medicīnas māsa (1984) un pirmā darba vieta, uz kuru tiku nosūtīta strādāt, bija Intensīvās terapijas (Reanimācijas) nodaļā Bērnu slimnīcā Rīgā, Vienības gatvē. Šī tuvā saskarsme ar smagiem slimības stāvokļiem un bērnu nāvēm būtiski mainīja manu izvēli par tālāko dzīves ceļu. Izlēmu nestudēt medicīnu, lai kļūtu par ārsti, bet iestājos Lietišķās mākslas vidusskolā. Šajā īpašajā skolā pavadītajam laikam esmu pateicīga joprojām, jo tā palīdzēja noticēt savai spējai radīt un darīt tieši tā, kā jūtu pati. Kopš RLMV absolvēšanas (1992) mana profesionālā dzīve joprojām ir saistīta ar Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolu Vecrīgā, kurā sāku strādāt kā rokdarbu skolotāja. Bet 1999. gadā, pēc skolas vadības lūguma, atgriezos mediķa profesijā un 13 gadus nostrādāju par skolas medicīnas māsu. Šajā laikā ieguvu ne vien vērtīgu praktisku medicīnisku un psiholoģisku pieredzi, bet arī pabeidzu studijas Rīgas Stradiņa universitātē, iegūstot augstākā līmeņa profesionālo bakalaura grādu Māszinībās, un turpat, Deju un kustību terapeita (DKT) izglītību un profesionālā maģistra grādu veselības aprūpē, studiju programmā "Mākslas terapija" (2004 -2010). Iegūtā izglātība deva iespēju strādāt ar skolēniem kā kustību nodarbību pedagogam.

BIODANZA, jeb biodeja atnāca pie manis brīdī, kad izmisīgi meklēju veidu, kā justies labāk savā dzīvē, jo jutos fiziskā un garīgā izsīkumā. Tā bija 2009.gada vasara - laiks, kad noslēgumam tuvojās studiju laiks deju un kustību terapijas studijās un priekšā bija maģistra darba izstrāde. Tieši šis laiks bija Biodanza metodes sākums Latvijā. Pateicoties psiholoģijas profesores Gunas Svences, uz DKT asociācijas e-pastu atsūtījam aicinājumam, nokļuvu Biodanza nodarbībā, kuru vadīja profesori Marcus Stueck (Vācija) un Alehandra Villegas (Spānija). Izveidojās interesentu grupa (tās pamatā bija toreizējās Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības akadēmijas (RPIVA) psiholoģijas studenti), kura reizi mēnesī tikās nedēļas nogalēs teorētiski/praktiskos biodanza semināros, bet 2010.gada janvārī noslēdzām vienošanos par 2,5 gadus garu biodanza metodes apmācības ciklu, kuru uzņēmās vadīt abi pieredzējušie skolotāji Marcus un Alehandra. Sākumā vienkārši sekoju sajūtai, ka pēc nodarbībām jūtos tā īpaši un patīkami. Man patika, veids kā fiziski tiek izkustināts ķermenis, samazinās stress, rodas psiholoģiska atbalsta izjūta. Toreiz pat nenojautu, cik dziļa un transformējoša izrādīsies šī kustībā un autentiskā dejā balstītā metode un, ka tās galvenais devums ir iemācīt attiecības ar sevi un citiem.

Biodanza izglītība. Biodanza skolotājas diplomu saņēmu 2012. gada oktobrī. Pēc 2 gadu prakses, 2014.gada oktobrī, viena no pirmajām Latvijā aizstāvēju sertifikācijas darbu "Dejot, lai kļūtu par sevi" - 2. Starptautiskajā zinātniskajā konferencē "BIONET". (Starptautiskā IBF sertifikāta nr. LTV 1402)

Šobrīd IBF sertificētie Latvijas biodanza fasilitatori: https://www.biodanza.org/en/ibf/facilitadores-titulados-de-biodanza/3204-profesores-de-biodanza-srt-letonia-latvija

Pirmo biodanza grupu izveidoju 2012.gada septembrī un tā joprojām darbojas turpat Vecrīgā. Jūtos patiesi gandarīta, ka vairāki no maniem pirmās grupas dalībniekiem iestājās Baltijas Biodanza skolā uz mācību 2.ciklu. Šobrīd savas biodanza grupas vada Antra Sloka Jakovļeva un Maija Kadiķe (Rīgā), Zina Ceske (Siguldā) un Iveta Grošsteina (Tukumā).

Papildizglītība. Setifikāti:"Tanzpro-Biodanza for children®"; "EMYK® - stresa faktoru samazināšanas programma bērniem"; "STRAIMY® „Ekspedīcija stresa kalnā” (stresa samazināšanas treniņš ar jogas elementiem pieaugušajiem)"; ""Cienoša komunikācija"- Empātijas skolas verbālās daļas® programma bērniem un pieaugušajiem"; "Klīniskā un sociālā biodanza". Apliecība: "Sistēmfemenoloģiskā konsultēšana pēc Helingera metodes". Sertifikāts: "Sistēmiski fenomenoloģiskā pieeja un ģimenes izvietojumi"

Esmu Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas dibinātājbiedre un valdes locekle. Latvijas deju un kustību terapijas asociācijas biedre. Veselīgas izglītības centra speciāliste un domubiedre.

Aizvien paaugstinu prasmes un zināšanas regulāri piedaloties Biodanza intervīzijās, meistarklasēs, kongresos un festivālos Latvijā un ārvalstīs.

 

Laime, manuprāt, ir darīt to, kas dara laimīgu sevi pašu un just, ka arī apkārtējie cilvēki kopā ar mani jūtas labi! Caur citiem ieraugām paši sevi visā daudzveidībā - gan gaišās un patīkamās, gan savas tumšās, ēnas puses. Nevis kritizējot un meklējot kļūdas, bet iedvesmojot un atbalstot viens otru, varam veidot sevi iespējami vislabākajā versijā un pasaule mainās līdz ar mums!

 Vēl var lasīt šeit: http://biodanzalatvia.lv/lv/skolotaji/kristiana-kalnina

 

Izglītība un profesionālā pieredze: vēlāk šeit būs DOC.