BIODANZA ir ielūgums uz dzīvi!

“Biodanza ir vairāk nekā zinātne, jo tā sniedz jaunas zināšanas par dzīvi un dzīvību”, teicis šīs metodes idejas autors psihologs, zinātnieks un mākslinieks prof.Rolando Toro Araneda (1924 - 2010)

 

Ieguvumi, ko sniedz regulāras Biodanza nodarbības:

- Iespēju vispusīgi izkustēties

- Mazināt stresu un spriedzi (meditācija caur kustību un deju)

- Atjaunot saikni starp ķermeni, prātu un jūtām

- Paaugstināt pārliecību par sevi, stiprināt identitāti

- Vairot dzīves spēku un dzīvesprieku

- Atklāt savus iedzimtos potenciālus un talantus

- Izveidot patiesas attiecības ar sevi un citiem

- Palīdz vienkārši justies labāk savā ikdienā

 

BIODANZA tulkojumā nozīmē: BIOS - dzīve, dzīvība; DANZA - jēgpilna kustība, deja.

Veselība ir fiziska, emocionāla, sociāla labizjūta (pēc pasaules veselības organizācijas, PVO). Biodanza uzsver arī garīgās labizjūtas nozīmi, jo šie visi četri faktori ir vienlīdz svarīgi.

Biodanza mērķis ir uzlabot cilvēku dzīvi un radīt iekšēja līdzsvara izjūtu, kas iespējams caur kustībām sasniedzot gan fizisku, gan emocionālu apzinātību. Biodanza metodoloģija ir balstīta zinātnē – bioloģijā, bioķīmijā, fizioloģijā, kinezioloģijā, psiholoģijā, antropoloģijā, kā arī mākslā un mūzikas semantikā.

Kā notiek nodarbība  - nodarbībās izmanto īpaši atlasītu mūziku no visas pasaules, pētījumos pārbaudītus paša autora veidotus kustību vingrinājumus, radošu deju un cilvēcisku satikšanos. Nodarbības sniedz drošu un atbalstošu vidi, kur saudzīgi atraisīt savus iekšējos potenciālus, neatklātās radošās spējas un gūt jaunu pozitīvu pieredzi savai dzīvei.

Nodarbība sākas ar apm. 30 min. sarunas daļu. Tad seko kustību daļa - tās sākumā ķermenis tiek aktivizēts caur simpātisko nervu sistēmu, bet nodarbības vidusdaļā ir relaksējoša mūzika un lēnāku kustību vingrinājumi, kurā gribai nepakļautā, veģetatīvā nervu sistēma gūst iespēju radīt jaunu līdzsvaru un labsajūtu. Nodarbības turpinājumā pakāpeniski aktivizējam ķermeni un beidzam ar aktivizējošu mūziku un noslēdzošo apli.

Ik nodarbībā, jeb vivencijā (tulkojumā no spāņu val - emocionāla pieredze, pārdzīvojums šeit un tagad) vienlaikus darbojas šādi dziedinošie faktori – gan mūzika, gan daudzveidīgas kustības ar iespēju izpaust un sajust pašam sevi, gan sadarbība un mijiedarbība starp grupas dalībniekiem. Caur emocionāli piesātinātu pieredzi, strādājot ar identitāti un regresiju, apziņā un zemapziņā veidotais uzvedības modelis tiek virzīts attīstošā pozitīvā virzienā: piemēram, prieka aizliegumu pārvēršot dzīvespriekā, ierobežotības izjūtu – uzticībā, bailes – mīlestībā, u.tt.

 

Pētījumi, kas veikti medicīnā un psiholoģijas zinātnēs liecina, ka pozitīvs kontakts un jūtīgi pieskārieni pazemina asinsspiedienu un nomierina sirds ritmu, pazemina stresa hormona kortizola izdalīšanos un paaugstina hormona oksitocīna, tā saucamā “mīlestības hormona”, līmeni.

Biodanza iedarbība ir vienkārša, tieša un tūlītēja, pie tam, katra nodarbība sniedz jaunas atziņas un iedvesmu dzīvei.

Profesors R.Toro savas radītās metodes attīstīšanai un pilnveidošanai veltījis vairāk kā 40 sava mūža gadus un līdz pat sava mūža nobeigumam viņš turpināja mācīt biodanza metodi ceļojot pa daudzām pasaules valstīm. Viņa radītajai metodei ir daudz sekotāju un skolnieku, kuri turpina profesora iesākto darbu.

 

BIODANZA® ir reģistrēta kā preču zīme un to aizsargā Starptautiskais Biocentriskais Fonds: International Biocentric Foundation IBF http://www.biodanza.org/en/

Par metodi var lasīt arī šeit: http://biodanzalatvia.lv/lv/biodanza-metode

 

“Atceries, ka laime ir ceļojums, nevis galamērķis” Roy Goodman