Iknedēļas grupu dalībnieku pieredze un atziņas

 

M. "Paldies par vakardienas nodarbību! Saka, ka reizēm tikai padzeroties var aptvert, cik ļoti esi bijis izslāpis (vai kā tamlīdzīgi) - tāda man bija vakar sajūta pēc nodarbības. Un vēl - ir tāds sāļā ūdens baseins, kur noslēgtā telpā tu vari gulēt it kā bez svara ūdenī un sajusties vienots ar sevi un visumu – tieši šī sajūta man vakar bija visvairāk, it kā es peldētu kā tāda amēba kaut kādā nebeidzamā vielā. Man šķiet, nebiju bijusi uz nodarbību, kur tik daudz laika būtu pavadījusi ar aizvērtām acīm. Tas bija patīkami!"

 

F. "Kopš pēdējās biodejas izjūtu spēcīgas izmaiņas savā iekšējā pasaulē. Nākamajā dienā pēc nodarbības, bija nomākts garastāvoklis, tāds pakritums. Bet pēc tam pamanīju, ka mana iekšējā balss sāk skanēt daudz draudzīgāk un pozitīvāk. Gūstu jaunu skatu uz sevi un cilvēkiem, un šķiet, mana radošā iztēle "pamostas"."

 
M. "Biodeja - tā ir tik ļoti atšķirīga no mūsu dzīves, kas virmo apkārt. Es ļoti priecājos, ka man ir vietiņa, uz kurieni atnākt... Katram jau savs ceļš ejams. Es jau labu laiku loloju sevī šo domu, ka mēs - cilvēki, patiesībā visi esam vienādi - nu, ne labāki, ne sliktāki par citiem. Ne vienmēr ir viegli šo domu paturēt, jo ir tik ierasts kritizēt tos, kuri dzīvo un domā savādāk."

 

L. "Pēc  divu nedēļu pārtraukuma, atkal dejoju! Visvairāk man prieks par to, ka biodeja ienāk dzīvē, ka mainās lietas dzīvē un jūtu, ka tas nāk no biodejas! Mācos samīļot pati sevi, paņemt mīlestību no apkārtējiem un viss man nepieciešamais atnāk kaut kā pa citiem ceļiem, ne tiem kuriem gaidu! Priecājos par to, kas man ir un cenšos nebēdāties par to kā nav! Pēdējā nodarbībā izjutu tādu prieku, pirmo reizi pa seniem laikiem tādu patiesu laimes mirkli! Patīk just un priecāties par skaisto apkārt."


D. "Rakstu vēl šovakar kamēr ir pilnas šīs sajūtas, ko piedzīvoju šodienas biodejā..
... arvien vairāk izjūtu, kā biodejas nodarbības iedvesmo mācīties arvien vairāk uzticēties savām sajūtām, savai intuīcijai, savam iekšējam aicinājumam.
Atceros, ka reiz kādam cilvēkam daudzus gadus atpakaļ prasīju: vai viņš nezin kā var dabūt harmoniju starp prātu un sirdi? Toreiz pirms gadiem 10 man tas šķita pilnīgi neiespējami. Prāts vienmēr bija konfrontācijā ar sirds jūtām un šī mūžīgā cīņa - kuram tad klausīt? kuram ir taisnība? šķita nebeidzama... un tieši biodejā esmu atradusi to, ka tas ir iespējams. Tieši te vispilgtāk jūtu, ka prātu ir iespējams ielikt "savā" vietā un cīņas var beigties. Un jo vairāk prāts atļauj klausīties sirds aicinājumā, jo spēcīgāka rodas vēlme tai sekot.. ieklausoties savās sajūtās, piedzīvoju, ka dzīve ved mani pa sev vien zināmiem ceļiem un tas arī ir tas brīnums. Tā ļaušanās.. tā uzticēšanās.. tās arī ir tās cīņas beigas. Un biodejā mēs to vienmēr daram... ļaujamies, uzticamies un piedzīvojam bezgalīgi pārpasaulīgu laimi."

 
D. (pieredze 2 mēn): "Biodeja manā dzīvē ir brīnums, tāpat kā visi tie cilvēki, kurus esmu šeit satikusi. Nekad nebiju domājusi, ka šī deja varētu uzrunāt mani, un joprojām esmu pārsteigta, ko no tās gūstu. Dejoju es otro mēnesi, bet kopā ar biodeju manā dzīvē ir ienācis daudz prieka, es arī pati esmu sākusi tā pa īstam priecāties par dzīvi, par saviem ikdienas notikumiem, par dabu, kura mani iedvesmo, par brīžiem, kurus pavadu ar savu ģimeni, draugiem, paziņām. Dejojot esmu kļuvusi jūtīgāka pret sevi un arī citiem cilvēkiem, vairāk ļaujos, vairāk dodu sev brīvības  un saņemu ļoti daudz uzmanības un mīlestības no citiem."

 

K. (pieredze 4 mēn): "Rakstu, lai pateiktu PALDIES par to, ko Tu dari, atklājot biodejas pieredzi. Zinu, ka analizēt piedzīvoto biodejas laikā nav nepieciešams, tomēr nevaru neatzīmēt tās pozitīvās pārmaiņas, kas manī notiek pēc dejošanas nodarbībām. Pēdējo mēnešu laikā biodeja bija tā, kas ļāva ikdienas steigā piestāt un pabūt ar sevi. Tas ir tas, kas tik ļoti ikdienas steigā dažkārt piemirstas... Joprojām esmu pārsteigta par to visaptveroši pozitīvo noskaņu, kas mani pārņem pēc nodarbībām. Un ir tik liels prieks par to, ka manī ir šādas sajūtas!!! Dažkārt sajūtas ir smeldzīgas. Ir bijušas reizes, kad mājās dodos asarās mirkdama, bet tās nav bēdu asaras. Tas ir kaut kas, kas plūst ārā un acīmredzot ir kaut kur dziļi, dziļi manī paslēpies. Citreiz savukārt pieķeru sevi pie domām, ka līdz ar biodeju manī ir vairojusies iecietība pret apkārtējiem. Nevis tāda pavirša, bet no sirds - kad esi gatavs ieraudzīt citus cilvēkus tādi, kādi viņi ir un pieņemt viņus. Arī tas man ir bijis jauns sasniegums, par ko no sirds priecājos. Un ir vēl tik daudz citu pārdomu un lietu, ko esmu atklājusi! Šī sevis iepazīšana vienmēr ir bijusi aizraujoša un ar biodeju - tik acīmredzama un pamanāma! Tiešām liels paldies par šo pieredzi un atklāsmēm! Lai Tev un pārējiem biodejas skolotājiem izdodas! Lai jums daudz pozitīvu mirkļu, turpinot iesākto! Pozitīvā attieksme pret sevi un citiem ir tas, kas mūsu sabiedrībā tik ļoti pietrūkst."

 


L. (pieredze 6 mēn): "Pateicoties biodejai es arvien vairāk apkārtējo pasauli - cilvēkus, kas ienāk manā dzīvē vai skar to, sarežģījumus, negaidītas situācijas, neuztveru ar tik lielu trauksmi vai bailēm, neuztveru dažādus mirkļus kā ļoti draudīgus, kā tik stiprus, ka tie spētu man nodarīt kādu milzīgu ļaunumu. Es pasauli saredzu daudz drošāku, gaišāku un patiesāku, jo pamazām atbrīvojos, izdejoju pieredzes, kas likušas man sarauties čokurā un apkārtējo uztvert ar bailēm un potenciālu man nodarīt ļaunu. Un es kļūstu par sevi pārliecinātāka, nesalaužamāka, mierīgāka, patiesāka un daudz atvērtāka."

 

D. (pieredze 6 mēn ): "Tas ir neticami, bet pārmaiņas ir notikušas ļoti strauji, ļoti īsā laikā. Es Biodeju iepazinu pusgadu atpakaļ, un esmu maksimāli, cik tas šobrīd iespējams, ļāvusies Biodejas procesiem un pasākumiem, un tajā pašā laikā, joprojām jūtos kā iesācēja. Bet tā ir laba sajūta, jo tik daudz vēl labas un vērtīgas Biodejas pieredzes ir priekšā.

Es ļoti uzticējos cilvēkam, kas man ieteica pamēģināt dzīvē ko jaunu – Biodeju. Un manas aizsardzības jaunai pieredzei ļoti ātri ar patiesu mīlestību „atkausēja” mana biodejas skolotāja.

Pateicoties šiem ļoti svarīgajiem priekšnosacījumiem, man bija un ir ļoti viegli ļauties Biodejai ( tikai reizēm vēl vajag mazliet pabaidīties no mīlestības).

DZĪVESPRIEKS: Tas, ko es jau šobrīd esmu ieguvusi, pateicoties Biodejai, ir brīnums. Jo es tik ļoti vēlējos dzīvē prieku, būt vienkārši dzīvespriecīga, un tas ir, nemanot, noticis. Jo es savu dzīvesprieku ilgākā dzīves posmā biju tā dziļāk noglabājusi, un centos to pacelt augšā ar citiem „ceļamkrāniem”, bet tas neizdevās, bet tad atnāca Biodeja – un viss notika – tik viegli un ātri! Es esmu par to vienkārši laimīga!

MĪLESTĪBA: Tas ir vārds, kuru agrāk es kautrējos pieminēt, man likās, ka to nevar tā bieži lietot, tas ir kaut kas īpašs, kaut kas sargājams, slēpjams, kaut kas pazaudējams. Un tad atnāca Biodeja un parādīja man, kas ir mīlestība. Es tagad saņemu tik daudz mīlestības un varu to dot. Manī ir tik daudz MĪLESTĪBAS!!! Un tas ir brīnums un pārsteigums manā dzīvē. Pilnīgi cita mīlestības sajūta. Es nekad agrāk tik ļoti neesmu samīļojusi savu mammu, kā tagad. Un viņa to gaida un ļaujas. Tad šobrīd ir tik ļoti īpaši.

ĻAUTIES DZĪVEI, ĻAUTIES PLŪSMAI: Tā ir fantastiska sajūta, un es patiešām ļaujos. Es necīnos pretī straumei, nepārdzīvoju lietas, kuras es nevaru ietekmēt. Es ne tikai ļaujos, bet arī izbaudu lietas ( cik vien es šobrīd varu), ko man dzīve piespēlē. Un pilnīgi noteikti, es agrāk būtu no virknes lietām atteikusies, nopamatojusi kāpēc – un nepamēģinātu. Tagad es ļaujos. Ja es tieku uzrunāta, ja man to dzīve piedāvā – es eju, pie tam, ar zināmu mieru un pārliecību pretī jaunai pieredzei.

PĀRLIECĪBA PAR SEVI: Arī tas notiek – pilnīgi praktiski. Mana pašapziņa ir augusi, mana sajūta pašai par sevi ir daudz labāka. Šajā lauciņā, protams, vēl ir kur tiekties, vēl ir daudz ko izdejot, bet ir fantastiski sajust, ka un kā tas mainās.

SAJUST LIETAS: Biodeja pilnīgi noteikti man ir iedevusi pārliecību, ka lietas ir jāsajūt, nevis vienmēr racionāli jāizdomā. Jāpaļaujas uz savām sajūtām, jāklausa savai sirds balsij, savam iekšējām „tārpiņam”. Un pēdējā laikā es aizvien vairāk praktiskās lietas sajūtu un pieņemu it kā nepareizos – neracionālos lēmumus. Bet kļūst vieglāk, jo nav vairs jācīnās ar „pareizajiem” racionālajiem lēmumiem.

MIERS: Tas laikam ir ļoti daudzu cilvēku mērķis – iegūt iekšēju mieru. Katrs meklē savu ceļu – bet pilnīgi noteikti viens no ceļiem iegūt iekšējo mieru ir BIODEJA. Es esmu kļuvusi daudz, daudz mierīgāka pateicoties tieši Biodejai. Iekšējā trauksme ir mazinājusies, ir lielāka drošības sajūta, jo var paļauties un ļauties. Pašā Biodejas pieredzes sākumā man dzirdot no citiem biodejotājiem šos vārdus, tie bija tukši, likās, nu kā tas var būt...bet tagad es to pati esmu sajutusi, un tas ir fantastiski, ka cilvēks dejojot var tādas globālas un dziļas lietas risināt.

Ir tik daudz labu pārmaiņu notikušas manā dzīvē pateicoties Biodejai, un es esmu pārliecināta, ka tik daudz vēl ir priekšā.

Biodeja man ir devusi iespēju ar prieku dzīvot šo dzīvi, pieņemt to tādu, kāda tā ir, un satikt fantastiskus Biodejas cilvēkus. Tā ir neizsakāma vērtība, bagātība – satikt, būt kopā ar tik daudziem sirdscilvēkiem."

 

 
A. (pieredze 1 gads): "Es ļoti labi atceros savu pirmo biodejas nodarbību. Es nejūtos īpaši ērti svešu cilvēku sabiedrībā, man šķita, ka būs grūti justies brīvi, dejot, apskauties. Jā, šis tas bija grūti, bet ne tik ļoti, kā es biju iedomājusies. Es sapratu, ka priekšstats, kādu esmu pati sev par sevi izveidojusi, ļoti atšķiras no tā, ko man par mani pastāstīja ķermenis……Ārstēšanās, dzīvošana stingrā režīmā, sliktā pašsajūta  - tas viss bija radījis kaut kādu ļoti smagu un skumju priekšstatu man pašai par sevi. Biodejā es esmu ieraudzījusi citu sevi - priecīgu, vieglu un brīvu. Es zinu, ka biodeja man ir nepieciešama, taču tas nenozīmē, ka man tajā ir viegli. Enerģētiski es vēl esmu vāja, reizēm pāru dejās man 'sit ārā korķus", īpaši grūti man ir ar jaunpienācējiem. Bet es mīlu biodeju, tā ir brīnišķīga un dziedējoša. Reizēm man ir sajūta, ka starp mani un pasauli ir stikla siena. Pateicoties biodejai, šī siena ir kļuvusi daudz plānāka un reizēm man pat izdodas tai izlauzties cauri. Pirms biodejas es zināju un jutu, ka kaut kas nav īsti kā vajag. Es nezināju, ko man darīt. Tagad es zinu - ir jādejo…..Zinu, ka biodeja man ir nepieciešama."

 

A. (pieredze 1 gads): "Par to kā es jūtos biodejā- nu, protams, ka esmu "pieradināta". Pēc vasaras festivāla, tiešām jūtu nepieciešamību "rakties dziļāk". Noteikti ir mainījusies attieksme pret notikumiem- pieņemu to, kas notiek un nedomāju " kā būtu, ja būtu...". Kaut gan daudz pie tā vēl jāpiestrādā, bet esmu sākusi dzīvot vieglāk."

 

Z. (pieredze 1 gads): "Biodeja manā dzīvē ir liela dāvana. Pēc pirmajiem diviem trim mēnešiem
es sāku izjust pēc nodarbībām pacilātību, prieku. Miegs bija ļoti dziļš, un miegā jutos laimīga. Sāku sajust sevi, ko es jūtu kas man ir vajadzīgs. Ir izzudusi spriedze attiecībās ar cilvēkiem, jūtos brīvi gan ķermeniski gan emocionāli. Uzlabojusies saskarsme ar vīriešiem,  spēju izpaust sevi, apskaut,   būt brīvāka, dabiskāka, maigāka. Agrāk tas bija grūti (kādu posmu), biju sasaistīta,  dziļumā bija bailes.
Ir izzudusi vientulības sajūta. Biodejas nometne, atvērtā nodarbība jūlijā, festivāls - tajos notika dziļi procesi: atbrīvošanās, dziļas emocijas pozitīvas, arī savu baiļu apzināšanās, ļaušanās dzīvei un priekam. Jutu ka smadzenēs kaut kas mainās, vibrē, mainās vibrācijas no satraukuma, bailēm uz sevis pieņemšanu un mieru, labsajūtu. Spēju apskaut, saņemt glāstus , jūtos brīvi šai procesā. Sāku vairāk pieņemt savu ķermeni, sevi kā sievieti. Pēdējā laikā esmu vairāki cilvēki man teica, ka esmu ļoti mainījusies, acis ir dzīvas, esmu klātesoša vairāk šeit un tagad. Vecā čaula lobās nost. Biodeja - man tas ir tilts uz mīlestību un dzīves izjušanu, uz sevi!"

 

A. (pieredze 1 gads): "Esmu jau sailgojusies pēc dejām ... Kaut kas maģisks tajās biodejās tomēr ir... Un pārmaiņas noteikti ir notikušas, un uz labo pusi.
Nekas dzīvē nenotiek tāpat vien. Katrs notikums, situācija jāuztver kā mācība, nevis kā sods. Jo tikai caur šādām dzīves piespēlētām situācijām mēs augam. Un paldies, ka man šādas zīmes ir bijušas dotas - gan caur attiecību pieredzi, gan veselību. Es zināju, ka stāvu uz pareizā ceļa.... Bet tad sāku domāt - ko es stāvu? Vajag taču iet! Līdz sāku maziem solīšiem iet un meklēt, līdz atradu to, kas man patīk un palīdz saprast daudzas lietas. Domāju, ka biodeja man ir daudz palīdzējusi - gan vairāk pieņemt sevi, atbrīvoties no kompleksiem, iekšēja sasprindzinājuma, noticēt sev. Bet tas viss vēl ir procesā...

Mani biodeja "paņēma" ar pirmo reizi, tajā vakarā man bija spārni... sapratu, ka tas ir tas, kas man nepieciešams, lai ko mainītu savā dzīvē. Uz pārmaiņām neiespringu, tās atnāca pašas...
Paldies, ka Tu esi!!! Tāpat paldies arī visiem jaukajiem, pozitīvajiem dejotājiem! Katrā nodarbībā saņemu atbildes no Tevis uz jautājumiem, kas man pa nedēļu sakrājušies. Varbūt esmu iemācījusies sadzirdēt... :)……Bet domāju, ka pārmaiņas notiek pamazītēm, lai gan mana dzīve pašo laiku ir diezgan krasi mainījusies."

 


D. (pieredze 1 gads): "Biodeja mani ir atgriezusi pie savas stabilas pārliecības, ka esmu laba, ka esmu pareiza tāda kāda esmu, ka tieši tāda varu dot pasaulei daudz laba. Biodejas laikā esmu iemācījusies vieglāk tikt pāri dažādām grūtībām, tik saasināti vairs neuztvert kaut ko ne visai labu, kas ir adresēts man. Caur biodeju iemācījos pavisam savādāk uztvert cilvēkus sev apkārt, un tieši atlaist cilvēkus, kas vēlas doties tālāk un daudz mierīgāk uztvert katru garāmgājēju, kas tikai ienāk, paskatās, kas es tāda un dodas tālāk.. agrāk man bija daudz grūtāk atlaist cilvēkus, man nezin kapēc likās, ka man pēc tam ar visiem jāpaliek draugu statusā. Biodeja noteikti iedevusi pārliecību, ka ļoti daudzas lietas var risināt pavisam mierīgi, bez emocionālas histērijas un kas man ir ļoti svarīgi, biodeja mani atgrieza pie Dieva. Pie tā kontaktēšanās veida, ko biju pazaudējusi vairākus gadus atpakaļ, pie sarunām, pādomām un tuvības, kādu agrāk izjutu ļoti spēcīgi, tā pamazām atgriežās un es par to jūtos patiesi pateicīga.

Biodeju es varētu slavēt un slavēt.. es daudz pārdomāju par šo veidu kā cilvēkam tiek dziedināta dvēsele, vai kā viņš tiek atgriezsts pie sevis paša. Mani ļoti uzrunā tas veids kā tas notiek.. ļoti izteikti vairākas reizes esmu izbrīnīta nofiksējusi, ka no zemapziņas dzīlēm izpeld arvien jaunas un jaunas situācijas, kuras var biodejā izdejot un atlaist un paliek miers un harmonija un tā atlaišanas sajūta, ļoti nomierina. Man tas ir brīnums, jo nevienā tradīcijā, nevienā garīgajā virzienā vai nodarbē to nevarēju izdarīt.. jā, caur lūgšanām un meditāciju daudzas lietas biju sapratusi, bet ne atlaidusi... tās saprastas arī palika dzīvojam manī, bet biodejā tās izdejojas maigi ārā.. un aiziet.. un tas mani katru reizi pārsteidz, ka tā var notikt.."

 

M. (Pieredze 1 gads): "Nav viegli dalīties ar biodejas pieredzi, kas ir tik intīma un mistiska padarīšana. Rakstos pat vieglāk nekā runāt.

Pārmaiņas manā dzīvē, protams, turpinās, nekas nav beidzies un laikam jau arī nebeigsies, kamēr nebūs beigusies dzīve. Pēc biodejas “pieņemšanas” manā dzīvē ir zināma pretruna. No vienas puses – ir vieglāk samierināties ar visu, kas notiek, sadzīvot ar sevi un citiem, no otras puses – vairs negribas iziet uz kompromisiem. Laikam atšķirība ir tā, ka lietas, kuras Tu apzinies, ka mainīt nevar, Tu vienkārši pieņem, bet, ja ir kaut kas, ko Tu labi zini, ka varētu mainīt, to vairs pieņemt negribas ne pa kam.

Lielākās izmaiņas ir attieksmē pašai pret sevi. Esmu saņēmusi tik daudz mīlestības biodejā, ka nekas cits neatliek, kā jāsāk arī pašai sevi mīlēt un – ļaut arī citiem to darīt. …un negribas ļaut citiem darīt sev pāri.

Pavisam racionālās izmaiņas – jau nākamajā dienā pēc pirmās (!) biodejas nodarbības man bija pazudušas visas sūdzības par sāpēm plecu daļā un mugurā, sen vairs neatceros tirpstošas rokas un tamlīdzīgas problēmas, kas mani, sēdoša darba darītāju, regulāri mocīja. Vairs divreiz gadā necīnos ar angīnu un tās izraisītajām sekām – t.i. antibiotiku lietošanu. Guļu daudz labāk. Pēdējos gados tādas naktis, kad varēju nogulēt nepamostoties visu nakti, man vispār nebija bijušas, bet tagad jau reizēm ir arī tādi brīnumi.

Runājot par garīgajām izmaiņām, biodeja man ir devusi to, ko esmu meklējusi baznīcā, bet neesmu tur atradusi – prieku, mieru un piedošanu. (Tas gan nenozīmē, ka baznīca nekam neder – varbūt vienkārši es pati neesmu tāds cilvēks, kas var atvērties tajā atmosfērā un rituālos, kas tur notiek.)

Vēl arvien manas attiecības ar dažiem no maniem bērniem ir visai problemātiskas un, lai kā gribētos, arī ar savu mammu nespēju pa īstam satuvināties. Ceru, ka tas ir laika jautājums.

Viena vienīgā reize, kad sajūtas pēc biodejas bija negatīvas bija toreiz, kad Tev rakstīju, bet, īsti nespēju paskaidrot, kas notika. Man vispār bija bail par to runāt. Tas bija starp-miega-nomoda stāvoklī, bet pie pilnas apziņas. Es sajutu nepārvaramu ļaunumu,kas mani no mugurpuses burtiski rāva pie sevis – jutos, ka tūlīt ielidošu ellē. Bailes vienkārši ārprātīgas. Laikam jau tieši tā arī jūtas grēcinieki, kad viņus rauj velns. Bet tā par laimi bija tikai viena reize un nekas tāds vairs nav atkārtojies. Kopumā baiļu manā dzīvē ir daudz mazāk. Joprojām uztraucos, kad mans mazais grib kāpelēt pārāk augstu, lēkt un darīt ekstrēmas lietas, bet tādu iracionālu baiļu no nākotnes vairs nav. Reizēm man liekas, ka esmu pat pārāk mierīga – tā teikt, viss pofig. Māju tīru arvien retāk, nezinu, vai tas ir labi… Daudzas lietas vairs mani neuztrauc, kas agrāk “besīja”.

Enerģijas pieplūdums arī ir sajūtams. To var īpaši novērtēt šādu biodejas pārtraukumu laikā – sāku jau justies kā izlaists gaisa balons…

Faktiski, esmu izjutusi un piedzīvojusi visu, ko sola biodejas mājaslapa. Ne jau visu laiku, bet zināmos brīžos esmu sajutusi gan īpaši uzasinātas maņas, gan saplūšanu ar “okeānu” utt.

Vēl – reizēm biodeju sauc par sirds deju vai tamlīdzīgi. Arvien vairāk izjūtu, cik sirds patiešām ir svarīgs orgāns – caur sirdi es uztveru, pieņemu vai nē to, kas ar mani notiek. Visi tie vispārzināmie teicieni “klausies savā sirdī”, “sirds sažņaudzās”, “sirds lūzt”, “tā īsti mēs redzam tikai ar sirdi” (Ekziperī vispār bija eņģelis, vai kas tamlīdzīgs, manuprāt) – tagad es burtiski jūtu, ka šie izteicieni nemaz nav jāsaprot simboliski vai pārnestā nozīmē – tā patiešām ir! Viss notiek caur sirdi un sirds patiešām jūt, tā ir ļoti smalks instruments, kurš tikai jānoregulē, jānotīra. To arī laikam biodeja dara.

Man ir grūti izšķirt, ko tieši manā dzīvē ir mainījusi biodeja un, ko – šajā laikā izlasītās grāmatas, piemēram, Ekharts Tolle. Es domāju, tas viss nāk komplektā – biodeja piesaista gan īsto, vajadzīgo informāciju, gan cilvēkus. Es joprojām mācos dzīvot pēc biodejas principiem – pārāk nekam nepieķerties, dzīvot šajā brīdī, nevis nākotnē vai pagātnē, mīlēt sevi un visu dzīvo, sajust sevi kā daļiņu no kaut kā lielāka un to, ka mūsu iespējām nav robežu. Paldies!"

 


L. (pieredze 1,5 gadi): "Pārmaiņas manā dzīvē dejojot biodeju -Tāds iekšējs miers par visu apkārtnotiekošo, it īpasi par to, ko nevaru ieteikmēt, par to pat nedomāju :) Pienāk laiks un viss sakārtojas, tas kur iepriekš nav iespējams veikt kādas izmaiņas. Un noteikti tā ir veselība. Kā jau Tev teicu-slimoju reti ar saaukstēšanās slimībām, tad šis pēdējais gads pagāja vispār tikai ar minimālām kakla sāpēm kaut kad rudenī, pārējais viss labi. Arī meitiņa neslimoja! Un lielā meita arī nē!"

 

R. (pieredze 1,5 g.): "Gribu teikt milzīgu paldies par šo kopīgo laiku, ko esmu varējusi būt kopā ar tevi un visu grupu. Domās noteikti bieži pakavēšos pie jums. Kad kļūs smagi, tad noteikti aizvēršu acis un atcerēšos kādu no mūsu kopīgajiem ceļojumiem, kādu domu graudu, kas tik bieži bija tik precīzi manai dzīves situācijai! Un es zinu, ka manai mazajai sirsniņai, ko nēsāju vēl zem sirds, arī ir dots tik ļoti daudz tieši no šīm nodarbībām. Grūtniecības laikā bija jāsastopas arī ar nepatīkamām ziņām un sajūtām (……) Man liekas, tajā brīdī uz brīdi man elpa apstājās, bet tad atceros, ka sevi savācu un zināju, ka ir jādomā tikai pozitīvas lietas un atcerējos mūsu nodarbības, kur uzņēmu tik daudz pozitīvā.(….) Ar to gribu tikai pateikt, ka biodejas nodarbības - tu un visa grupa - man esiet devuši tik daudz spēka, tik daudz iemācījuši, ka esmu ļoti laimīga par to! Un tiešām ceru, ka pienāks atkal laiks, kad varēšu pievienoties grupai, jo zinu, ka man tas ļoti pietrūks!!! Paldies, ka jūs man esiet!!!! p.s. Kristiāna, man ir sajūta, ka tu esi eņģelis uz šīs zemes, kuram dots uzdevums citiem arī sajusties kā eņģeļiem un dzīvi baudīt ar smaidu!!! Paldies!!!!"

 

 
A. (pēc 9 mēn. pieredzes): "No 2013. gada aprīļa es iemīlējos biodejā, un tagad to dejoju ik nedēļas un vēl mācos par biodejas skolotāju. Deja, ko nesauc par terapiju, taču tajā ir tik daudz dziedinoša ... Tā manī attīsta jūtīgumu, dzīvīgumu, dod spēku un iedvesmu ikdienai, atbrīvo prātu no rūpju domām, ļauj man kustēties un atvērties, pieņemt un uzticēties,vairāk apzināties! Un māca mīlēt!
(pēc 1,5 gadu pieredzes) Biocentriskais princips, ka dzīve un dzīvot, dzīvība, dzīvīgums, dzīvošana ir CENTRS, ir ienācis manā dzīvē un darbā daudz, daudz vairāk. Kopā ar mani dejo mans vīrs, un arī biežāk to darām mājas. Es daudz maigāk un mīlošāki apskauju savus bērnus un vecākus. Esmu daudz vairāk dabā, izjūtu un sarunājos ar to. Es vairāk savā darbā gan pati sev, gan klientiem vēršu uzmanību uz to - kā jūtas mūsu ķermenis un dvēsele., un kā palīdzēt sev būt dzīviem. Mana apziņa paplašinās, un es daudz vairāk smaidu!"

 

 
D. (pieredze 2 gadi): "Esmu priecīga par iepazīšanos ar Biodeju! Reizēm iedomājos, kā nopietnās ikdienas gaitās aizņemtajiem, biodejas nodarbība varētu izskatīties kā nepamatota un nesaprotama prieka pārņemtu pieaugušu cilvēku bērnišķīga māžošanās. Bet tiem, kas esam tur ir iekšā, katra nodarbība ir patvērums no pasaules, kas pamazām jūk prātā."

 

L. (pieredze 2 gadi): "Es jūtos lieliski kopš manā dzīvē ir biodeja.. Esmu laimīga un daru laimīgus cilvēkus man apkārt... tas ir kā zināt , kas Tu patiesībā esi...un caur sevi ļaut uzzināt citiem.."

 

 
S. (pieredze 2 gadi): "Mani biodeja atrada ļoti grūtā dzīves posmā, kad apm. 15 gadi no manas dzīves pārvērtās pelnos... Runa ir par attiecībām ar pretējo dzimumu.... Biodejā es ne tikai esmu iemācījusies drošāk un vieglāk komunicēt ar nepazīstamiem un pazīstamiem cilvēkiem, bet arī veidot attiecības ar vīriešiem...palīdzēja nebaidīties pielaist tos sev tuvāk...Nu, nesanāca ar vienu, eju tālāk...atbrīvoju to sievišķībo mīlestību, enerģiju, kas mīt manī...Man atkal ir ko dot tālāk...Būtu man šī pieredze agrāk, daudz kas būtu savādāk...
Es zinu, Tu parasti saki, ka nevajag dejas laikā analizēt utt., bet es reizēm izmantoju iespēju vingrināties ļauties, lai mani vada vīrietis, paļauties, jo gana ilgi esmu meitai bijusi gan mamma, gan tētis un visādi citādi stipra un vadoša...Vingrinājums, kur bija jāsaliek kopā pirksti un jāļauj,lai otrs vada, bija īsti vietā...
Domājot par to, ko un kā noformulēt, man ceļā gadījās šīs rindas: “ Ja jūs kaut ko atdodat, tas atgriežas pie jums desmitkārtīgi. Savukārt, kad jūs kaut ko saņemat, ļoti svarīgi ar to dalīties ar citiem. Ja jums ir kāds talants, dāvana, un jūs to neizmantojat, jūs apvainojat savu Dievišķo būtību. Lai ar vajadzīgo cieņu attiektos pret savām spējām, jums jāpriecājas par šo dāvanu un jādalās tajā ar citiem. Ja tā darīsiet, jūs piesaistīsiet vēl vairāk labuma savai dzīvei”. Šīs rindas diezgan labi izsaka to, ko guvu 1. biodejas festivālā...Es jau biju pieredzējusi biodejotāja, bet bija arī nepieredzējušāki dejotāji...Man patika, ka dejojot aplī ar katru reizi šo dejotāju acis kļuva drošākas, veroties citu acīs....mīlestība, kas virmoja gaisā, atraisīja nedrošos...Atceros, ka 1 dejotājs sēdēja zemē, bet otrs izdejoja savu deju otram....Man pārī gadījās arī apaļīga dāma..Es dejoju pirmā...un atvēros dejā...es kaifoju no mūzikas, dejas...un kad viņa dejoja, es raidīju viņai domas, cik viņa ir forša un nebaidās atraisīties, cik tas ir skaisti....un es manīju, kā viņa atraisījās un staroja, ne tā kā pirms tam. Es sajutu gandarījumu pēc festivāla...tādu kā talantu dalīties mīlestībā...es jutos apgarota no tās sajūtas, ka varu tajā gaismā dalīties un saņemt to vairākārt atpakaļ...ar tādu brīvību, jo tajā neiepinās ikdiena,sadzīve, ir nebeidzami svētki ar Ziemassvētku sajūtu, jo tie patiešām ir visgarīgākie, dvēseliskākie svētki, kad davāt gaismu, kas ir tavā sirdī...
Man patika, kad šovasar festivālā Markuss man pajautāja, kā mums gājis, jo bija bijis otrā vivencijā,...un pats pateica, ka labi, jo to var redzēt pēc manām acīm...Jā, esmu manījusi, ka tās biodejas paliek kā dzintariņi...jo tad taču esmu patiesi laimīga....Dzintars taču nesot laimi..."

 


S. (pieredze 2 gadi): "Labāk dzīvoju DEJOJOT, nevis sēžot MALĀ un tikai gaidot!: īsti biodejiskas rindas.....un tās biodejas ballītes...sevišķi šovasar zem zvaigznēm....
Biodejas ietekmē esmu iemācījusies savākties, mazāk ļauties stresam, kad liekas, ka viss sagāzies pār manu galvu vienlaicīgi...Biodeja sniedz mieru un sevis atbrīvošanu...kad beidz stresot un sakārto domas, lietas pašas sakārtojas...un dzīves upe izlaužas tālāk no baiļu un nedrošības aizsprostiem.
Esmu iemācījusies paņemt laiku un telpu sev ...jo man to vajag...un štrunts par to, ka kāds jautās, kam tev to vajag....kā arī drosmi paiet pretī otram..un štrunts par to, ko par mani padomās...
Tā ir mana dzīve, manas kļūdas, veiksmes utt., mans ceļš mana esība. Mans piemērs ietekē arī manus līdzcilvēkus.....tā teikt, ledus ir sakustējies...biodeja ir kā globālā sasilšana, bet ļoti pozitīvā nozīmē...cilvēki uzplaukst jebkurā gadalaikā...
Mīlestība vairo skaisto...un viss skaistais mūsu dzīvē ir atkarīgs no mums pašiem..."

 


M. (pieredze 2 gadi) "Paldies Tev, ka Tu dari to, ko dari! Kaut, laikam, ne vienmēr tas nāk tik viegli, kā Tu to pasniedz. Jūtu, ka nodarbības man tik daudz nozīmē! Vakar tā bija atkal jauna, interesanta pieredze. Man bija iespēja redzēt, kāda ir biodejas grupa pašā sākumā, jo, kad es atnācu pirmo reizi uz pirmo grupu, tā jau bija krietni "nobriedusi", jau izveidojusies draugu kopa. Vakar daudzi, varēja just, bija tā kā neziņā, kas šeit notiek, vai tā vispār var komunicēt viens ar otru! Tu tā kā sapurināji tik daudzus vakar un - jā, devi iespēju paraudzīties uz dzīvi pavisam citām acīm."

 

 
Z. (pieredze 2 gadi): "Paldies Tev par brínišķígo sajútu..bùt pieņemtai....mílētai....justies droši un brívi músu pirmdienās un tāpat arí festivālā un nometnēs, kur esam bijušas kopā. Paldies par iespèju kopā ar Tevi izbaudìt dejas un dzíves prieku un arì kopā raudāt, nekaunoties par savām asarām....Patiesi....Uzturēt šo jùtîgo atkailināto stígu nav viegli....bet tik vērts....
Mùsu brìnumainajā grupā ir īpaši cilvēki ar ìpašām acîm un siltàm rokām..jo Tu tāda esi - mūs pievilkusi pie sevis...mums ir mìlestìba, ko otram dot. Tāpèc man ir sajùta, ka mùsu trešajā gadā mēs tāpat kā līdz šim turpināsim kopìgi izdejot gan savu mìlestîbu, gan savas sāpes, jo mums ir šī dāvana - pirmdienas biodejas vakari...."