Biodanza nodarbība vecākiem ar bērniem ir vecāka un bērna (cilvēka un cilvēka) satikšanās “šeit un tagad”, kurā caur stāstu, mūziku, kopīgām kustību rotaļām iespējams jaunā kvalitātē iepazīt vienam otru, izzināt savas sajūtas un vajadzības.

Caur šo kopīgo pieredzi attiecībās ienāk vairāk draudzīguma, attiecību siltuma, mīlestības, dabīguma, rotaļīguma un prieka. Un īpaši būtiska ir iespēja izpaust sevi caur savām patiesajām jūtām un emocijām.

"Bērnam ķermenis ir pats svarīgākais “domāšanas orgāns” un tas nozīmē, ka pieaugušajam (bērna vecākam un arī skolotājam) ir jābūt pieejām savai ķermeņa uztverei bez racionālās apstrādes - ar spēju patiesi just un pieredzēt. Bez šīs pieejas ķermenim nav iespējams attīstīt sevis-apzināšanos ne bērniem, ne vecākiem, ne skolotājiem." (Maturana & Verden-Zöller, 2005).

Nodarbības vecākiem kopā ar bērniem tiek veidotas balstoties uz ''TANZPRO-Biodanza® for children'' programmas bāzes. Šāda nodarbība ir apmēram 45 – 60 minūšu gara un sastāv no trim daļām. Katrai nodarbībai ir sagatavots stāsts - ”Ceļojums uz kādu zemi” (7-10 g.v.bērniem) un „Dažādi piedzīvojumi“ (3-6 g.v.bērniem):

  1. daļa – nodarbības stāsts un aicinājums uz sarunu sēžot aplī
  2. daļa  – Biodanza daļa - nodarbības tematikai atbilstošas "dejas" un kustību vingrinājumi
  3. daļa – zīmēšanas daļa -aicinājums uzzīmēt atmiņā saglabātu nodarbības brīdi (emocionāla pārdzīvojuma pieredzi)

 

Nodarbības bērniem ar kopā vecākiem piedāvā neverbālas pieredzes šādās jomās:

  • VITALITĀTE – lai stiprinātu organisma pašegulāciju, līdzsvarotu aktivizācijas un relaksācijas ritmus, rosinātu dzīvesprieku un labizjūtas stāvokļus ;
  • RADOŠUMS – lai izmēģinātu dažādas izpausmes formas un atrastu jaunas izpausmes iespējas;
  • AFEKTIVITĀTE – lai attīstītu empātiju un palīdzētu izveidot un dzīvot emocionālās attiecībās, pieredzēt savstarpēju mijiedarbību, līdzsvarotu došanu un ņemšanu, justu savstarpēju cieņu, pieredzētu draudzību ( arī starp meitienēm un zēniem).
  • TRANSCENDENCE – lai veicinātu dabas ritmu izjušanu un sevis izjušanu kā dabas sastāvdaļu.

 

TANZPRO-Biodanza® ir praksē pārbaudīta un zinātniski izvērtēta uz deju orientēta programma, ko Vācijas Veselības ministrijas projekta ietvaros (2007-2011) atbilstoši izglītības iestāžu prasībām adaptēja un  Leipcigas universitātes Psiholoģijas institūtā veiktajā pētījumā izvērtēja M.Stueck, A.Villegas, C.Luzzie, R.Toro (2010). 

 

Ja ir vēlēšanās pieredzēt biodanza nodarbību vecākiem kopā ar bērniem, uzaiciniet draugus ar visām ģimenēm, atrodiet pietiekami plašu telpu un uzaiciniet biodanza skolotāju novadīt šādu aizraujošu un emocionāli vērtīgu ceļojumu!

 

Kas nepieciešams nodarbībā: Kustībai ērts apģērbs, darbojamies ar basām kājām, vai zeķītēs ar neslīdošu pēdas daļu. Vēlams paņemt ūdeni, ko padzerties nodarbības laikā.

Maksa par TANZPRO-Biodanza® nodarbību vecākiem kopā ar bērniem:

1 vecākam + 1 bērnam: 15. eur

Ja piedalās otrs vecāks vai bērns, par katru + 3.eur)

Varam vienoties par kopīgu summu. Maksā ietilpst ceļa izdevumi.

 

Nodarbība var notikt, ja ir vismaz 4 dalībnieku pāri.